CORONA DAYS

Port Credit

From: Robi / Jan 16, 2021

Uzun zamandır bir şeyler yazmadığımı farkettim. Galiba herkes gibi Covid nedeniyle evlerimize kapanmanın yan etkisi, bir sıkkınlık, üşengeçlik ve pek de bir şey yapmama isteği…

Ontario geçen haftadan itibaren “Stay at home order” altında. Sokağa çıkma yasağı yok, ancak mecbur olmadıkça evden çıkmamamız ve birlikte yaşadıklarımız haricindekiler ile görüşmememiz isteniyor. Çok şükür hem bizim ve hem de tüm sevdiklerimizin sağlıkları yerinde. Bu yüzden şükretmekten başka çare yok.

Havanın nispeten güzel, güneşin biraz da olsa ışınlarını gönderdiği bir gündü, geçen Pazar. Fırsattan istifade, 30 dakikalık mesafedeki küçük bir sahil kasabası olan Port Credit’e gittik. Hiçbir planımız olmamasına, etraftaki tüm mağaza ve lokantaların kapalı olduğunu bilmemize rağmen, biraz da akıl sağlığımız için olsa gerek kendimizi dışarı attık. Neyse ki ördekler bizleri karşıladı. Göl kıyısında biraz turladık, sonra gerisi geri “home sweet home…”

Eve dönünce eski fotolara göz atarken aynı yürüyüşü yaklaşık 1.5 sene önce, Mayıs 2019’da da yaptığımızı farkettim. Aşağıdaki 2 fotoda bariz şekilde görüldüğü üzere zaman hızlı akmış, “Bahar ailesinin gençleri” büyümüşler ?.

Covid belası sona erip hepimiz rahata kavuşunca daha nice gezmeler, sağlıkla ve huzurla bizleri bekler olsun. Amen ve Amen!           

Comments are closed.