INTRO

HOŞGELDİNİZ

From: Robi / 20 Aralık 2020

Yeni blog sayfamıza hepiniz hoşgeldiniz! 

“Bu da nedir?” diye düşündüğünüzü duyar gibiyim. www.baharsonroad.com aslında bir deney! Bahar ailesi olarak, Covid-19 ile ilgili kısıtlamalar nedeniyle, tüm dünya ile birlikte, kendi kabuğumuza çekildik. Çok şükür, ne bizim ne de ailemizden veya yakın çevremizden herhangi bir hastalık haberi gelmedi (gelmesin de!), ama bu süre boyunca ister istemez evde çok daha fazla zaman geçirir olduk. Nisan-Mayıs aylarında “bu iş yaz sonuna kalmaz biter” diye akıl yürütürken, pek de geniş açılı düşünemediğimizi; aslında sorunun çok daha büyük olduğunu herkes gibi artık biz de anladık.  Hani, “her problem bir firsat da getirir” derler ya, biz de ailecek farklı bir şey denemeye karar verdik.

Pandemi nedeniyle günlük hayatlarımızdaki değişiklikler henüz daha start almadan önce, Şubat 2020’de bir şirket faaliyetinde Kanada’li blog yazarı Neil Pasricha’ı canlı izleme firsatım oldu. Hayatının çok sıkıntılı bir evresinde, 2008 yılında bir blog yazmaya başlamış, Neil. Düzenli olarak güncellediği internet sayfasında, kendisini mutlu eden büyük ya da küçük konuları ele almış ve 2008-2012 döneminde yazdıkları internette “viral” olarak 100 milyondan fazla ziyaretçi almış. Sonra, TedTalk’lar, kitaplar, ilham verici konuşmalar derken, Allah “yürü ya kullum” demis. Neil’in www.ted.com/talks/neil_pasricha_the_3_a_s_of_awesome     adresindeki konuşmasını herkese öneriyorum. Bu konuşmasında mutlu olmanın (kendince) 3 basit sırrını paylaşıyor. İşte bu önerilerinden biri de, günlük tutmak. Haklısınız, enteresan, hatta acayip degil mi? Fakat  www.baharsonroad.com üzerinden biz test edip gunluk tutmanın (= blog yazmanın) bizi daha fazla mutlu edip etmedigini deneyerek öğreneceğiz.

Neyse uzattım biraz. Neler yazacağız burada? Her birimiz, Orli, Albi, Mirey ve ben; fırsat buldukça, günlük hayattan izlenimlerimizi paylaşacağız burada. Kah Türkce, kah İngilizce; hatta belki Fransızca. Kendimizi kısıtlamadan, çok kasmadan, içimizden gelenleri kelimelere dökeceğiz; deneyeceğiz.

baharsonroad” aslında Albi’nin Instagram’da kullandigi bir hashtag. Bu hashtag’ten yola çıktık ve ana blog başlığımız olarak belirledik. Bazı yazılarımızda oraya buraya yaptığımız gezilerden izlenimlerimizi paylaşacağız ve böylece web sitemizin başlığıyla birebir uyumlu post’lar yapmış olacagız; ama yukarıda da belirttiğim gibi genellikle kendimizi herhangi bir konu başlığıyla sınırlamayacağız. Bakalım bu deney bizi nereye götürecek?                

Haydi başlıyoruz!!!

Comments

Tali Bahar
21 December 2020 at 1:28 AM

Super bir fikir! Keyifle okumak icin sabizsizlaniyorum. Hatta Fransizca yazilar icin google translate’imi actim bekliyorum:))
#baharsonroad #bestEthel Natan
22 December 2020 at 1:01 PM

Heyecan verici bakalim neler ogrenecegiz sizlerden? Haziriz yola cikmaya sizin yolculugunuzda?Yusuf Sarfati
22 December 2020 at 1:39 PM

Ne güzel bir fikir. Bahar’larin yazılarını merakla bekliyoruz. ❤️❤️❤️❤️Tery Yıldız
22 December 2020 at 3:40 PM

Harika bir fikir biz de sizler sayedinde yeni bilgiler, yerler ogrenecegiz. Kim bilir belki bir gun gittiginiz yerlere birlikte gideriz ?Ethel Sevig
23 December 2020 at 12:49 PM

İlk aliya yaptığımız yıl en çok instagramda her gün yaşadıklarımı yazmak ve bunu paylaşmak bana iyi gelmişti. Sizin de bu yolculuğunuzda bol keyif almanızı diliyorum. Biz de keyif alacağız gibi duruyor arada ? haydi yazın yaşayalım yaşayın yazınComments are closed.